V sobotu 17.3. som v Dubnici nad Váhom zorganizoval spoločne s FitFabrik pohybový seminár. Keď som v roku 2015 realizoval  prvý seminár v Nových Zámkoch, v Crossfit Redoubt,  nemal som ani len tušenie, že  o tri roky príde cez sto účastníkov. Myšlienka, stretnúť‘ sa ako fyzioterapeut s druhými ľuďmi z rôznych gymov a miest, sa mi neskutočne zapáčila a časom potvrdila ako užitočná. Seminár v Dubnici bol tak už desiaty v poradí. Postaviť sa pred desiatky ľudí, v sobotu ráno, rozprávať o zdraví, dýchaní, maximálnom výkone, či bolesti a zdieľať osobné príbehy  účastníkov,  je pre mňa úžasný pocit. Pocit reality mimo ordinačnú miestnosť.

Foto: Kamil Bočinec

Zdieľať je pre mňa najdôležitejšou súčasťou práce fyzioterapeuta. Osloviť druhých, aby si uvedomovali svoje bolesti a hľadali riešenia. Diskutovať o možnostiach tréningu s trénermi a systéme rehabilitácie s ďalšími fyzioterapeutmi. Keď sa všetci stretneme pod jednou strechou, vznikne pohybový seminár.

Foto: Kamil Bočinec

Účastníčka seminára a trénerka mi odpovedala na pár otázok o tom, aký bol seminár. Príjemné čítanie a teším sa vidieť vás na ďalších seminároch.

Veronika, čo ťa motivovalo íst na pohybový seminár?

Na instagramu tě sleduju už dlouho a strašně se mi líbí tvoje propojování “nemocniční” fyzioterapie a klasického fitness trenérství. Začínám pracovat jako trenérka a jsi pro mě velkou inspirací, jak jít jiným směrem, než klasičtí trenéři. To znamená nebýt další trenér, který si zakládá na tom, jak dokáže svoje svěřence zničit, ale být trenér, který přemýšlí nad tím, jak sestavit trénink, který mým svěřencům pomůže dlouhodobě dosahovat lepších výsledků bez zranění.

Foto: Kamil Bočinec

Čo bol pre Teba na seminári ozajstný AHA moment?

Pro mě určitě důležitost bráničního dýchání. Samozřejmě jsem věděla, že důležité to je, ale až s tebou jsem si uvědomila jak moc a zas jsem o tom všem začala přemýšlet trochu jinak. Potom jsem byla ráda, že jsi mluvil o mobilitě hrudní páteře, protože o tom jsem předtím nikde moc neslyšela a jsem ráda, že jsem se dozvěděla, co všechno může způsobit, když není dostatečně mobilní.

Foto: Kamil Bočinec
 Čo pre Teba seminár nadobro zmenil a aplikuješ do života?
Hned jsem do tréninku použila tvůj warm-up s therabandem před dřepováním. A pecka prostě. Přiznám se, že dřív jsem se rozehřívala většinou během na pásu, nebo na vesle, pak se trochu protáhla a šla přímo na silový trénink. Ale když člověk ten zadek aktivuje s therabandem, tak rozdíl je prostě neskutečnej a já ti za to moc děkuju 🙂
Foto: Kamil Bočinec

Chcela by si ešte k semináru niečo dodať?

Je super, že jde vidět, že máš tu práci fakt rád a děláš to s radostí… to je pak prostě znát 🙂 Tak děkuju za to, co děláš a těším se na nějaký další seminář.

 Ďakujem Veronike a účastníkom seminára za jedinečné momenty a príležitosti.
Jakub
Foto: Foto: Kamil Bočinec